< návrat zpět

Diskuze


Téma: Sezona 2015 rss

Zaslal/a 13.1.2015 15:33

Se zájmem sleduji dění kolem českého biketrialu. I když mne v jednom ze svých příspěvků nazval Martin Hanzal jako „člověka zvenčí“, nic nemůže zabránit tomu, abych vyjádřil svůj názor.
Rád bych zareagoval na příspěvek pana Kakáče ohledně lékařských prohlídek na sezonu 2015 a zároveň i oslovil BK ohledně termínů letošních závodů. To proto, že tyto termíny jsou / jak je uváděno/ stále předběžné.
Souhlasím s tím, že lékařské prohlídky jsou důležité ne-li nezbytné k provozování biketrialu. Zde panuje souhlas asi se všemi, co se nějakým způsobem motají kolem tohoto sportu. Mám však dojem, že se v letošním roce objevila Amerika – sportovní lékaři a bez nějakých příprav se direktivně nařídilo, že každý musí mít tuto prohlídku od těchto specialistů. Abych byl přesný jedná se jenom o reprezentanty u ostatních jezdců by se tolerovala prohlídka v rozsahu, který byl až dosud praktikován. Ze strany BK však nebyla domyšlena tato akce do důsledku. Kdo je vlastně reprezentant, když reprezentace je jmenována až v červnu i když např. letos se ME koná už v květnu. Nebylo by vhodné jmenovat reprezentaci hned po odjeté sezoně. Každý bude vědět jak na tom, co se týče reprezentace je a případné prohlídky už může směřovat k datu, kdy se odevzdávají žádosti o licence. On je totiž rozdíl zaplatit za prohlídku 1100,- Kč nebo 300,- Kč, s uvážením, že to může být zbytečné, zvláště, když si tyto prohlídky hradí jezdec sám. Nelíbí se mi ani to, že si reprezentanti tuto povinnou prohlídku hradí ze svého i když toto není v biketrialu / tím mám na mysli v českém/ nic nového.
Další dotaz na BK bych měl k termínům závodů. To, že jsou určité rozpory mezi BIU a UCI to všichni víme. Jsme sice informováni o tom, jak se vzájemné vztahy upravují, ale všichni víme, že je to stejná pohádka jako ta O Červené Karkulce. O to víc mne překvapuje, že ani v BIU nelze najít dohodu v termínech závodů. Letos sezona začíná již tradičně brněnským závodem 2.5. Hned 3.5. se jede v Itálii první závod seriálu závodů EP. Kdo chce tento seriál absolvovat s nadějí na úspěch, nemá šanci, protože buď pojede v Brně nebo Itálii. Obojí nemůže stihnout. Myslel jsem si, že je zájem stanovit termíny tak, aby měli jezdci možnost objet v sezoně co nejvíce závodů. Ale opak je asi pravdou. S Italama asi nikdo nehne, ale to je tak veliký problém, aby naše BK posunula termín českých závodů? Zvláště, když termíny závodů EP jsou dány delší dobu. Přitom prostor v květnu je celkem veliký. Byl by problém posunout to o týden? Za týden na brněnské trati tráva tolik nepoporoste a i kdyby, tak hold vezmou pořadatelé „ stihlky“ a trávu vysečou, stejně jako to dělají ostatní.
Za případnou odpověď děkuji. Jaroslav Pochtiol


#000169
Ahoj všichni, po potvrzení závodu EP v Itálii na 3.5.2015, byl po dohodě s komisí BIU závod v Brně přesunut na 9.5.2015. Takže kdo má zájem může bez problému stihnout oba závody.
Biketrialu zdar.
Jirka
#000170
Letos je to taková informační samoobsluha... Díky za zprávu.
#000171
Je škoda že komise v tom případě nevzala v úvahu, že kříží další důležitý závod ČP v Děčíně. Možná se to týká více jezdců, než by jich jelo na EP. Takže nic nového.A jak píše Rado Hlavatý v jedné diskusi :
Trošku ma mrzí,mali sa konať ,,velké zmeny v BIU“…
Zas ako každý rok terníny velkých pretekov sa zhodujú,napr.ME-UCI a MS-BIU.2015
Tak sen o otvorenej elite,veľkom počte jazdcov,kvalitnej konkurencii,kvalitných jazdcoch ktorí jazdia obe federácie,atď…
Možno je to zas náhoda,alebo tomu asi nerozumiem…

Zůstává tak jen u slibů od mezinárodní federace BIU , tak u slibů od komise českého biketrialu o spolupráci mezi Biu a Uci na domácí scéně. Myslím že schází trošku dobrá vůle.
.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife