< návrat zpět

Diskuze


Téma: Bulvár českého biketrialu rss

Zaslal/a icon 6.5.2014 19:16

Ahoj všem příznivcům biketrialu,

Když jsem se rozhodl stát se členem komise BTR, tak moji hlavní motivací bylo, abychom se všichni kolem sportu, který máme tak rádi, sjednotili a fungovali jako dobrá parta lidí se stejnými zájmy. Nejsem zas až takový idealista, abych si myslel, že je to možné na 100%. Za ten uplynulý více jak rok jsem se snažil komunikovat napřímo s těmi, kteří přicházeli s návrhy, dotazy a hledal jsem mezi nimi a komisí co nejlepší řešení pro všechny strany. Snažil jsem se ignorovat veřejné rozepisování o problémech a obtěžování lidí, kterých se tyto problémy netýkají. Ale i v biketrialu se ukazuje, že bulvár a kritika všeho vládne českému lidu. Proto jsem se rozhodl reagovat na poslední příspěvky touto veřejnou cestou. Předem se omlouvám těm, kterým se tento způsob také nelíbí, ale pro tuto příležitost jsem udělal výjimku a veřejně se vyjádřím k posledním diskuzním příspěvkům.

Nominace na talentovku
Nebudu vysvětlovat, proč byl nominovaný ten či ten. Vždycky se bude někdo cítit ukřivděn – nejde to udělat spravedlivě. Jardo koukni se někdy i po ostatních jezdcích a ne jenom po soupeřích Marka, které v závodě pronásleduješ. Pak by Ti bylo zřejmé, proč na talentovku jedou Vojtové, kteří ve svém věku jsou naději, aby se vypracovali na špici. Vždyť jsou prvním rokem POUSSIN a zajíždí výsledky. Stejně tak Eliška Hříbková. U těch ostatních snad nikdo nepochybuje. Ano, určitě se najdou další, kteří by mohli být nominovaní a mohli jet, ale věřte, že pokud ukáží, že se komise mýlila, tak se určitě na seznamu ukážou. Osobně mě moc mrzí neúčast jezdců z Hamrů, ale to je jiná písnička. A pokud jste viděli na fotkách třeba Šimona nebo Martina Damborského, tak nebyli součástí hrazené talentované mládeže, ale platili si to, jako kdyby jeli jenom se Štefanem. Takže tady žádné „já na bráchu, brácha na mě“ není. A není to tak nikdy a ani by to nikoho v komisi nenapadlo. A pokud ano, tak já budu křičet a budu zásadně proti.

Nominace na MS
Nevím, jaká pravidla by měla být stále uveřejňována. V řádech je to jasně dané v článku 40 – nominaci má vítěz nominačních závodů. Další přidává komise. Zajímalo by mě, jak bys třeba chtěl udělat to, že povolíš postaršení Lukáše Janky do juniorů a pokud by komise nemohla rozšířit nominaci, tak s největší pravděpodobností by Lukáš musel jet MINIME, aby byl nominovaný. Zase platí to, že 100% spravedlnost v nominaci neexistuje a komise se může mýlit. Pokud si ale někdo myslí, že udělala komise v nominaci chybu, tak ať se ozve s konkrétním návrhem a můžeme se o tom pobavit. Já osobně si myslím, že vždycky jedou ti nejlepší. Tedy pokud reprezentaci neodmítnou, protože to nejsou schopni třeba finančně zvládnout. Nikde není řečeno, že komise je neomylná. Pokud ale vím, tak se minulý rok nikdo neozval a nikdo nebyl nespokojený. Když jsme vyzývali k podnětům, tak jsou pouze typu „jasná pravidla“ a nic konkrétního. Od těch ale máme článek 40 v řádech.

Licence
Ano je pravda, že některým klubům nedošly známky, za což se omlouváme. Již ale několik sezón víte, že nikdo po vás licence na závodech nepožaduje, protože existuje schválená a aktualizovaná startovní listina a pro každého jsou připravena čísla s jeho jménem. Nikdo tedy nemá problém s tím, že by nemohl jet závody. Nebo se tomu tak děje? Zvážím do budoucna návrh, že je postačující startovní listina a nutnost vydání licencí se bude týkat pouze mezinárodních, které jsou na každou sezonu nové. A co se týká závodů, tak v Olomouci nebyly potřeba a nevím o tom, že by někdo na Slovensko nejel kvůli tomu, že nemá licenci. A po těch 4 závodnících, kteří jsme tam byli, nikdo licenci nechtěl. Vždyť se všichni známe.

Pravidla hry - řády
Jeden z největších kritiků a biketrialových novinářů Radek Janka, který na nikom z nás nenechá niť suchou (naštěstí ve většině případů ani na sobě, což je pro něj polehčující okolnost 1 ), stále poukazuje na řády, pravidla a neměnnost pravidel. A pak se mu stane, že pořádá Zimní pohár bez žádosti o povolení podniku a schválení zvláštního ustanovení, který je jasně definovaný v řádech v článku 24 – pořadatel soutěží. A to nemluvím o tom, že v závodech pod ČSC se jede nejmladší kategorie podle pravidel BIU a to opět bez schválení komise a ČMF, která je oficiálním zástupce BIU v ČR. Takže opravdu pozor na dodržování pravidel a prosím všemi – i kritiky. Co se týká kategorie ELITE, tak již v loňském roce byla úprava, že je možné startovat v kategorii ELITE na jednorázovou licenci nebo licenci jiné federace. V mezinárodních řádech BIU pro 2014 je také možné nominovat do kategorie ELITE jiné než postupující jezdce. Marek Bělovský však nakonec v Brně požádal o přesun do kategorie SENIOR a komise mu vyhověla. Všechny ostatní změny v řádech byly zveřejněny v tomto příspěvku - http://www.biketrial.cz/nastenka/zmeny-v-zavodni-sezone-2014. Dodatek se určitě objeví i v části pro stažení. A pokud se někde v průběhu roku změní nějaká pravidla, tak to bude vždy uváženě a ve prospěch pro co nejširší skupinu jezdců.

Letošní závody seriálu
Pokud někomu chybí jakákoli informace, tak se na ni ptejte. To jsou věci, o kterých bychom měli diskutovat. Pamatuji si situace, kdy jsem byl dotazován s žádostí o informaci do časopisu. Nikdy se to ale netýkalo komise a informací od komise. Pro mě je to jasné znamení – spolupráce s komisí není žádoucí. Jak časopis, tak informační portál BTR Olomouc přináší velmi pěkné a dobré informace, ale je to prezentace olomouckého klubu. A je to na tom vidět. Co se týká firmy Vema, tak není partnerem MČR a letošní závody se jedou pod hlavičkou pouze ČMF. Vema je dlouhodobým partnerem brněnského klubu a bylo tomu tak i letos. Všechny ostatní informace jistě budou mít pořadatelé včas.

Závěrem bych chtěl říct, že já spolupracuji pouze s lidmi, kteří spolupracovat chtějí a sami přikládají ruku ke společnému dílu. Nečekají, co udělají jiní, ale dokáží se postavit a pomoc. To jsou pro mě partneři a lidi, kterých si vážím. Pokud někdo jenom kritizuje bez jakéhokoli přiložení ruky k dílu nebo ruku k dílu přikládá jenom ve svůj prospěch, tak s tím nikdy rozumně jednat nebudu. Takto to funguje v jiných společenstvích, ve kterých působím, tak to takto bude fungovat i v biketrialu. Za ten více jak rok v komisi už vím, kdo dělá jenom na sebe, kdo se veze a kdo pomáhá. Naštěstí zatím cítím, že těch pozitivně smýšlejících a pomáhajících je stále víc. Tak prosím nedovolme, aby se náš sport rozpadl tak, jak tomu je nebo začíná být v jiných sportech či jiných státech.

Mějte se hezky, těším se na další setkávání a věřím, že k sobě všichni nalezneme pozitivní cestu. Vždyť sport o tom je. Pozitivně smýšlející lidé jsou spokojení lidé.

Za komisi BTR
Martin Hanzal


Strana:  1 2   další »
#000085
Díky, Martine, za rozsáhlou reakci. Ano, ozývám se, když se mi něco nelíbí, hlasitě a asi často formou, která mnohé lidi se..e, ale ozýval jsem se vždycky a když to bylo potichu, nemělo to žádný efekt. Teď občas má - například, a to říkám beze stopy ironie, se zlepšil přístup k pravopisu na oficiálních stránkách.

V některých věcech máš pravdu, v jiných ne, i když bych si osobně přál, aby některé z nich pravdou byly. A v některých otázkách bohužel máme odlišný pohled na to, jaká vlastně ta "pravda" je. To ale k životu patří. Neshodneme se v otázce volných závodů, asi bude dobré se na tuto oblast zaměřit při nejbližším dalším školení ředitelů soutěží a vysvětlit požadavky. Nesouhlasím ani s tvým názorem, že by pouhé povolení doteku pedálem v kategorii promesa na Cyklotrialových hrách mládeže měla schvalovat ČMF - to je prostě absurdní (ledaže by to bylo myšleno jako žert). Co se týká elity - tam jsme si asi neporozuměli. Otevřené jsou podle 39.5.1.NSŘ od loňska jednotlivé soutěže, nikoliv seriál - alespoň tak řádům rozumím já. Pokud je změna v mezinárodních pravidlech, neznamená to přece i automatickou změnu národních pravidel. Nicméně nebudeme to tu řešit, když píšeš, že vyjadřovat se k těmto otázkám v diskuzích ti nevyhovuje, což je sice podle mého škoda, ale asi mi nezbývá než to respektovat :-)

Máme společný cíl, trial nás baví, snažíme se mu pomoct - každý podle toho, jaké možnosti máme a kolik prostoru tomu můžeme věnovat. Svůj kus práce dělá komise, svůj kus práce dělají kluby, někde to funguje a ta pozitivní energie je, jinde ne - a platí to jak na republikové úrovni, tak na klubové. "Za nula" to nedáváme nikdo. To, že biketrial je malý sport ale neznamená, že má člověk přivírat oči nad tím, co může být lépe. Nebo se tvářit, že nevidí věci, které jsou špatně.
#000086
Zdravím příznivce biketrialu,

jak to tak delší čas pozoruji, ne jen já, biketrialu by asi ze všeho nejvíc prospěla nezávislá funkce revizora..
Myslím, že by to velmi přispělo k ozdravení celkového ovzduší..

P.S. V dubnu 2013 to bylo komisi nabízeno Adamem Procházkou....

Z.Kolářová
#000087
Zdravím příznivce biketrialu,

jak to tak delší čas pozoruji, ne jen já, biketrialu by asi ze všeho nejvíc prospěla nezávislá funkce revizora..
Myslím, že by to velmi přispělo k ozdravení celkového ovzduší..

P.S. V dubnu 2013 to bylo komisi nabízeno Adamem Procházkou....

Z.Kolářová
#000088
Zdravím příznivce biketrialu,

jak to tak delší čas pozoruji, ne jen já, biketrialu by asi ze všeho nejvíc prospěla nezávislá funkce revizora..
Myslím, že by to velmi přispělo k ozdravení celkového ovzduší..

P.S. V dubnu 2013 to bylo komisi nabízeno Adamem Procházkou....

Z.Kolářová
#000089
Míněno to bylo poslat jen jednou:)..Stroje jsou nevyzpytatelné...ZK
#000090
Nazývat diskuzi na veřejných stránkách českého biketrialu bulvárem, ukazuje ten správný pohled Martina Hanzala,/ který formou svého podpisu jedná nejen za sebe, ale za komisi BTR/ na dění v českém biketrialu.
Stejně tak jako Radek i já zareaguji na Martinův příspěvek , už jenom proto, že se v něm objevilo moje jméno. S některými věcmi, které jsou zmiňovány však nemohu souhlasit.
Ano, biketrial je sport který máme rádi a souhlasím s tím, že na 100% nemůže fungovat vše, zvláště když se pracuje s lidmi. Tvrdím, že kolik lidí, tolik názorů. Když není jiná možnost prezentovat svoje názory, musím je ventilovat prostřednictvím stránek BT konkrétně v rubrice Diskuse – předpokládám, že k tomu byla zřízena, ač se to někomu nemusí líbit.
Proto mne překvapuje, co sám uvádí: „… snažím se ignorovat veřejné rozepisování o problémech a obtěžování lidí, kterých se tyto problémy netýkají“. Můj názor je ten, že tyto problémy se týkají všech. Tímto svým vyjádřením potvrzuje to, co celou dobu své existence on i komise BT dělá. Komise nikdy neměla zájem s někým diskutovat a komunikovat. Kdyby byla snaha vyslechnout i názor druhé strany, nesvolávala by např. valnou hromadu takovým stylem, jakou svolala tu památnou v Novém Veselí. Proč už tenkrát nebylo umožněno zúčastnit se všem zájemcům z oddílů – jezdcům i funkcionářům. Proč se mohli zúčastnit jen ti pozvaní z nichž mnozí ani neví co to biketrial je. Asi proto, že v opačném případě by BK byla v úplně jiném složení než je nyní. A to se přece nemohlo hodit. Právě na takovýchto shromážděních by se měly projednávat a řešit problémy a případné návrhy na činnost v biketrialu. Dále ve svém příspěvku všem sděluješ, jak si vážíš lidí, kteří spolupracují a přikládají ruku k dílu. Přeji ti, aby ti toto vše vydrželo, abys měl za nějaký čas, si koho vážit. Ona už je spousta lidí znechucena a přímo n……., z toho jak si komise cení jejich práce. Budu konkrétní. Ono nikomu není příjemné, když např. do večera staví a značí tratě / podzimní Brno 2013 a letošní jarní Brno/ a druhý den – v den závodu je značení překopáno úplně jinak. Ale to už se opakuji. Tak si vážíte práce těch aktivních.
Nominace na talentovku
Děkuji za upřímnou radu, abych se koukal i po ostatních jezdcích a nejen po soupeřích Marka, které v závodě pronásleduji. Naštěstí Marek mi nedává příležitost k tomu někoho pronásledovat. Předpokládám, že toto mi vysvětlíš, usuzuji, že ti došel argument a toto jsi si jen vymyslel, aby čtivo bylo peprnější.
V posledním příspěvku jsem měl určité výhrady k nominaci na talentovku. Oni to ani nebyly výhrady, jako spíš údiv. Nikoho jsem však nejmenoval, tak bych si vyprosil, nepodsouvej mi něco, co jsem neřekl. Jména, která ty uvádíš jsou ta, která mi nejméně vadí, ba naopak jsou to ti o kterých si myslím, že by na takovéto akce měli jezdit co nejvíce. Otázka byla postavena jinak a teprve nyní budu konkrétní. Proč nebyl nominován např. Adam Kosík / když už máš starost o kategorii ve které jezdí Marek/. Je snad málo perspektivní? Proč nebyl nominován Martin Štěpánek, Filip Klouček? Tito jezdci by si to svými výkony určitě zasloužili a s takovými je třeba dál pracovat a podpořit. Je možné, že by nakonec nejeli, je to jen jejich rozhodnutí, ale já nyní mluvím o nominaci. K nominaci na MS se vyjadřovat nehodlám, to jsi nakonec řádně vysvětlil a každý si to jistě přebere.

Licence
To, že se omlouváte, že některým klubům nedošly známky na rok 2014 je další ukázka toho, jak pracujete. Zajímalo by mne, jestli by byla komise taky tak velkorysá, kdyby někdo nezaplatil do 15.1. , jak jste si odsouhlasili. A tvůj argument, že na závodech nikdo licence po jezdcích nepožaduje, to je možná pravda, pak se ale nabízí, proč vůbec jsou. Tak je zrušte, když je nikdo nepožaduje, ušetříte tak jezdcům a hlavně jejich rodičům dost podstatnou finanční částku. Ono už stačí, když si musí zaplatit mezinárodní licenci, kdy z této částky BIU nic nemá.
Stejným problémem je i placení startovného na MS. Je to specialitka ČR, všichni ostatní platí startovné až před závody. Proč to u nás funguje tak, jak to funguje? Že by platila stará pravda, peníze dělají peníze? Paní Kolařová ve svém příspěvku zmiňuje zřízení nezávislé komise revizora. Vsadím se, že na to nikdo nezareaguje – tady máš Martine hned jeden podnět z řad veřejnosti. Ono je však lepší držet lidi v nevědomosti, kdo moc ví, moc se ptá.

Pravidla hry – řády
Tady se tak trochu navážíš do Radka J., kterého já považuji za jednoho z nejsolidnějších a nejschopnějších, kteří se motají kolem biketrialu . Vytýkáš neschválení Zimního poháru, vytýkáš to, že v závodech pod ČSC ti nejmladší jedou podle pravidel BIU. Je to trochu pokrytectví z tvé strany. Když je to nepovolený závod a mám k tomu výhrady, tak ho prostě nejedu. Když mi vadí, že nejmenší kategorie jede neprávem podle pravidel BIU, tak prostě přihlásím jezdce do kategorie, kam věkově patří a je vše vyřešeno. Nebo se k tomu nevyjadřuji a nekritizuji. Jak jsem měl možnost slyšet, všem se závody líbily, všichni byli spokojeni s tím, že si mohou opět zazávodit a tvoje výhrady prezentované s odstupem času jsou v tomto případě nefér.
Na závěr bych ti chtěl popřát hodně štěstí ve spolupráci s lidmi, kteří s tebou spolupracovat chtějí a kterých si, jak uvádíš, vážíš. Mám stejný názor, i já rád spolupracuji s lidmi, kterých si vážím.
Všem ostatním přeji hodně štěstí v závodech / to je přání jezdcům/, rodičům a doprovodům pevné nervy a naději, že bude lépe.

Za Trial klub Žižkovo Pole
Jaroslav Pochtiol
#000091
Omlouvám se za překlep v předposledním odstavci - správně - zřízení nezávislé funkce revizora. Děkuji
icon #000093
Ahoj Radku a Jardo,

díky moc za odpovědi. Bylo jasné, že se k tomu musíte vyjádřit, když se můj text týkal hlavně vás dvou. Já to dál nebudu rozmazávat, protože tento způsob diskuze nikam nevede. Ale přeci bych ještě jednu věc rád uvedl. Radka si velmi vážím a myslím si, že on s celým olomouckým klubem odvádí velmi prospěšnou práci pro biketrial a jsou za ním vidět výsledky. Pevně věřím, že najdeme cestu, jak úžeji spolupracovat.

Co se týká Jardo Tebe, tak bych Ti doporučil, aby ses stal členem ČMF. Jinak kritizuješ komisi a celou organizaci jako člověk zvenčí, který nepomůže našemu sportu ani takovou maličkostí, jako je být členem a součástí členské základny.

Takže konec rozmazávání a věřím, že budeme mít společný čas na to, abychom náš sport posouvali pozitivním směrem. Už se těším na další příležitost v Karlově.

Krásný den 1
Martin
#000094
Dobrý den příznivcům biketrialu,
rád čtu diskuzní fórum a nedá mi nereagovat na probírané téma. Můj syn jezdí hobby třídu a tak mám čas sledovat soutěže před jeho startem. Probíráte telentovku a reprezentaci, ne na což mám docela vyhraněný názor. Talentovka je záležitostí jezdců, u kterých se předpokládá, že budou reprezentovat biketrial ČR na vrcholných soutěžích jak doma, tak v zahraničí.
Reprezentace možná nemá až tak jasná pravidla a není vždy spravedlivá, ale jedno by mělo být zřejmé. Reprezentant ( alespoň v jiných sportech to tak je) má reprezentovat po všech stránkách. Talent je jedna věc, ale odpovídající chování je také nazbytně nutné k vzorné reprezentaci. Proto nerozumím tomu, že do reprezentace vstupují jezdci, kteří nedokáží udržet své emoce na uzdě a vulgárně se vyjadřují v sekcích, hází kolem a podobně.
Možná je to chybou rozhodčích, kteří nechtějí vstupovat do konfliktních sporů s přehnaně ambiciózními rodiči, a proto takového jezdce netrestají penalizací nebo diskvalifikací. Ale potom rozumím tomu, že se takový talentovaný a skvělý jezdec nedostane na soupisku talentovky a reprezentace.
Roman Klimek
#000096
Romane zdravím a nemohu jinak než s Vámi souhlasit. Akorát bych byl rád, kdyby vše fungovalo tak, jak o tom píšete v poslední větě Vašeho příspěvku.

Strana:  1 2   další »
Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife