2.závod MČR - Blansko

2.závod MČR - Blansko

Druhý seriálový závod ČMF Mistrovství ČR v Blansku byl zároveň i nominačním závodem na MS 2016.

Do Blanska se sjelo více jak sto jezdců, kteří bojovali nejen o seriálové body, ale i o nominaci na MS 2016, které se letos v srpnu pojede právě v Blansku. Blanenský klub pro tento závod zvolil místní trialpark, který prošel rozsáhlou přestavbou. Na jezdce čekalo 5 KÚ na tři kola. Když během hodiny odstartovali do sekcí všichni jezdci, připomínal trialpark spíše mraveniště. Krásné slunečné počasí  a celkových 15 KÚ se staly pro některé jezdce náročným závodem. Zajímavou návštěvou byl start bratrů Ansise a Arvise Dermaksových z Lotyška, kteří do Blanska zavítali ze závodú v polském Krakowě.

Nejlépe se s nástrahani jednotlivých sekcí v kat.Elite vypořádal domácí jezdec Vašek Kolář. Za něho se zařadil mladší z bratrů Dermaksových Arvis a třetí místo obsadil také domací jezdec Martin Kakáč. V kategorii Junior zazářil Marek Pochtiol, když s  velkým bodovým náskokem zvítězil před Lukášem Jankou a slovenským jezdcem Tomášem Janíkem.

Všechny výsledky najdete ZDE a fotografie v Galerii.

O víkendu 28.5.2016 se pojede 3.seriálový závod, který tentokrát bude zcela přírodní. Připravuje se závod v Kutné Hoře pod hradem Sion.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife