V Březové čekaly ceny na každého

V Březové čekaly ceny na každého

Pod taktovkou březovských pořadatelů proběhl o víkendu další závod Mistrovství ČR v biketrialu.

Ve staronové lokalitě, kam jsme se vrátili po 12 letech bylo připraveno pro každou kategorii 6 KÚ. Kromě tradičních úseků v potoce, stráních či lomu, čekaly na závodníky také sekce z klád, skruží a obřích pneumatik. Závod se jel na tři kola, což mnohým jezdcům dalo pořádně zabrat. I když se na první pohled zdály některé kontrolní úseky lehké, odvezli si z Březové i ti nejlepší nějaké ty trestné bodíky domů. Prudké sjezdy a výjezdy v sypkých stráních prověřily všestranost a připravenost závodníků a některým jezdcům připomněly, že i takový je biketrial.

Nejlépe si s nástrahami těchto závodních úseků poradil v kat.Elite Vašek Kolář, který zvítězil před Vojtem Křivem a Martinem Kakáčem. V červených tratích bral v kat.Junior první místo Marek Pochtiol, druhý skončil Lukáš Janka a na třetím místě dojel Michal Pavlík. V kat.Senior pak vyhrál Jiří Rössler následován Jaromírem Kašparem a Davidem Šmídem. Všechny další výsledky najdete ve výsledkovém přehledu.

Tradičně dobře připravené tratě, zázemí závodu a hlavně nějaká ta cena, čekala po dojezdu náročného závodu na každého jezdce. Ještě ale než došlo k samotnému vyhlášení a předání cen, připravil si pořadatel soutěž ve skákání po zadním kole. Pro ty nejmenší byla připravena sladká odměna a ti větší si to rozdali o dárkové koše. Vítězství si z tohoto klání odnesl Vašek Kolář, který vydržel poskakovat na místě po zadním kole 6 min. 19 sec. a stanovil tak nový český rekord. Před mnoha lety, také v Březové, vydržel dle slov organizátora pana Boudy, Pepa Dressler skákat 5 min.30 sec. Určitě to bylo zajímavé zpestření závodu a možná i dobrý nápad. Kdyby totiž sem tam oranizátor nějakou takovou soutěž zařadili, mohli bychom tak stanovovat a případně překonávat biketrialové neoficiální české rekordy a třeba i ty oficiální, jak tomu je na festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. 

Oficiální české rekordy - Pelhřimov město rekordů

Neoficiální české rekordy.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife