Evropský pohár Anglie - Dudwood Farm

Evropský pohár Anglie - Dudwood Farm

První závod Evropského poháru odstartoval v neděli 15.května v Anglii nedaleko městečka Elton. Zázemí a terény zajistila nedaleká farma.

České jezdce přivítala nádherná příroda národního parku The Peak District ve střední anglii poblíž města Sheffield a nečekané slunečné počasí. Nekonečné zelené kopečky se stády ovcí nebo krav a sem tam farma v anglickém stylu. Ubytování nám pořadatel zajistil v klasickém Bed & Breakfast s typickou anglickou Pub. Tato pohoda a scenérie nás doprovázela po celou dobu i na samotných závodech.

    

Necelých čtyřicet jezdců se sjelo na farmu Dudwood. Zde bojovali jak o body do anglického poháru, tak někteří z nich i do Evropského poháru. Škoda jen slabší účasti zahraničních jezdců. Klubové a také české barvy tak hájil v kategorii Elite Martin Kakáč, v Juniorech Marek Hlávka a do volné zelené a za svými přáteli z Anglie zavítal Lukáš Buriánek. Pořadatelé připtavili 6 poměrně náročných kontrolních úseků na 3 kola. V žádné ze sekcí nechyběl vždy jeden mega skok, který se dal obížně tahat a nebo zkusit skočit. Proto i hodně bodů a velké bodové rozdíly u velkých kategorí. I přesto si všichni čeští jezdci odvezli z prvního závodu Evropského poháru zlaté medaile. Naopak na naše poměry pořadatelé odlehčili mládežnickým kategoriím. Zde své soupeře nechal daleko za sebou Marek Nagy ze Slovenska. Celkové výsledky najdete ZDE nebo v záložce Výsledky.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife