Hodonín - závod s kladným nábojem

Hodonín - závod s kladným nábojem

Tak doslova se dá popsat závod v hodonínském trialparku.

Poslední závod MČR hodonínští uspořádali v roce 2004 a to ještě v lokalitě Strážnice Mlýnky. Po vybudování trialparku, zde uspořádali pár volných závodů pro začínající jezdce. Když byl trialpark před rokem dobudován do současné podoby, nebylo pochyb, žs se vrátí staronový zkušený pořadatel do serílu MČR.

Trialpark je poměrně malý a tak i sám pořadatel netrpělivě očekával jak to celé dopadne. Hned na úvod můžeme říci, že na výbornou a že pokračuje v sérii kvalitních podzimních závodů. Dle slov časomíry, zde padl i jeden rekord v délce trvání celého závodu. I když se tvořily fronty, za čtyři hodiny bylo hotovo a to polovina jezdců startovala v 11 hod. Na vině je zřejmě blízká elektrárna a dráty vysokého napětí, které vedou nad trialparkem. Důvody mohou být hned dva. Buď jezdci spěchali, aby byli již z tohoto prostředí pryč a nebo byli nabíjeni kladnou energií a sekce jezdili rychleji než obvykle. Určitě to ale bude varianta druhá, protože atmosféra a průběh závodu byl perfektní.

             

No a jak to celé dopadlo. Pro všechy kategorie bylo připraveno 7 KÚ tématicky úhledně rozdělených ( klády, palety, pneumatiky, skruže Prefa, cívky apod.). Některé KÚ i hodně náročné, ale bezpečné.

V kategorii Elite se o prvenství rvali domící David Herka a Martin Kakáč. O jediný bodík se štěstí přiklonilo na Martinovu stranu. Druhý tedy David a třetí místo vybojoval Vojta Křiva opět o jediný bod před Matějem Popelkou a Michalem Kuběnkou, kteří měli shodný počet 37 bodů. Juniory ovládl Martin Štěpánek stejně tak jak seniory Tomáš Zedek. No a v 15 hodin již byly všechny trofeje a ceny předány. Všechny další výsledky najdete jak jinak než ve výsledcích.

Na závěr mi dovolte malé zamyšlení či jednu poznámku, která mne již delší dobu sedí v hlavě a podpořil mě v ní ředitel hodonínského závodu, který mi po závodě zavolal. Nějak se vytrácí a možná se již vytratila slušnost, úcta či poděkování těm, kteří  pro Vás závody připravují. Takové to malé zastavení u pořadatele při odchodu ze závodiště se slovy " Díky, krásný závod apod." A tak je paradoxem, že mě právě řiditel závodu požádal, abych tímto prostřednictvím naopak poděkoval závodníkům, že přijeli do Hodonína, závod proběhl v klidu bez komplikací a že ani takovou účast nečekali.

Tedy díky Jožko a celá hodonínská parto ( + některé kyjovské články :-) ) za závod a zároveň vás všechny zvu na poslední přírodní závod do údolí pod hradem Sion u Kutné Hory, kde se již od neděle pracuje a vše bude na sobotu 10.10.2015 připraveno.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife