Kyjov - předposlední závod seriálu MČR

Kyjov - předposlední závod seriálu MČR

Kyjovský závod v místním bikeparku V polámaných byl předposledním závodem letošního seriálu závodů MČR, PČR a Poháru ČMF a zároveň i posledním závodem pod otevřenou oblohou.

Nyní již na biketrialisty čeká poslední finálový závod celé sezóny, který se uskuteční jak již řadu let v jednom z pavilonů brněnského výstaviště v rámci sportovního veletrhu Sport Life na začátku listopadu.

Kyjovský závod byl opravdu důstojnou tečkou za venkovními závody letošní sezóny, které probíhaly v přírodě nebo v trialparcích. V Kyjově si nikdy není jezdec jistý, zda pojede na suchých či mokrých tratích. Stejně tomu bylo tak i letos. Protože pořadatelé počítají s podzimním počasím, připravili pro letošní rok i sekce pro mokrou variantu, ale vzhledem k tomu, že se před závodem rozhodli, že pršet nebude, zůstaly tyto kontrolní úseky pouze jako treninkové. Všichni jezdci sice odstartovali do závodu za sucha, ale ti co se s tím trochu loudali zastihla ve 14 hod krátká, ale vydatná sprška, která jinak výborně připravené sekce proměnila občas na skluzavku. Je tedy vidět, že ani v Kyjově větru, dešti ještě poručit neumí. Necelou stovku jezdců, tak prověřilo nejen počasí, ale i kontrolní úseky ze skruží, pneumatik, klád nebo kamenů, vše pěkně proloženo nezbytnými hrabačkami, které jezdci přímo milují. Kromě trestných bodů či bodů do celkového pořadí, které najdete ve výsledcích, si jezdci ze závodu odnesli i mnoho originálních trofejí a ocenění. Po vyhlášení nechyběla ani tombola nebo burza náhradních či starších dílů a vybavení pro biketrial.

Poděkování patří celému kyjovskému týmu za kvalitně připravený závod a příjemně strávenou sobotu na trialparku V polámaných.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife