ME & MČR Sportlife Brno

ME & MČR Sportlife Brno

V sobotu a neděli 11. a 12. listopadu se uskutečnil již tradičně v Brně na výstavišti v rámci veletrhu Sportlife závěrečný dvoudenní závod Mistrovství a Přeboru České republiky a Poháru České motocyklové federace v biketrialu, který byl letos navíc i prvním halovým Mistrovstvím Evropy.

Poslední závod letošní Biketrialové sezony

V sobotu a neděli 11. a 12. listopadu se uskutečnil již tradičně v Brně na výstavišti v rámci veletrhu Sportlife závěrečný dvoudenní závod Mistrovství a Přeboru České republiky a Poháru České motocyklové federace v biketrialu, který byl letos navíc i prvním halovým Mistrovstvím Evropy.

První den se na start závodu postavili jako obvykle "větší" kategorie Elite, Junior, Senior, které byly doplněny o kategorii Minime. Ve dvoukolovém závodě z nichž v každém na jezdce čekalo šest sekcí, které byly připraveny velice kvalitně a rozmanitě si tak každý ze závodníků mohl přijít na své. V elitní kategorii se s tratí nejlépe porval Marco Bonalda z Itálie. Nejlépe z Čechů si vedl David Herka, který ale jel pouze Mistrovství ČR. V kategorii Junior svou šanci při neúčasti Marka Pochtiola využil naplno Ondřej Krúpčik, kterého v pořadí ME následoval Slovák Pavol Cibiček. Kategorii Senior v rámci ME vyhrál další z Italů Luca Tombini. Nejlepší z Čechů byl celkově čtvrtý Marek Hlávka, který ale v rámci MČR jezdí kategorii elite a proto v Poháru získal vítězství Václav Gryc, který byl v celkovém hodnocení ME až sedmý. Nejúspěšnějším jezdcem prvního dne byl ale Brit Adam Morewood, který celý svůj závod v kategorii Minime zajel s čistým štítem a navíc za pouhých 49 minut... Svůj um na trati předvedl i celkově druhý Tomáš Vepřek, který za vítězem zaostal o pouhý jeden bod.

Druhý den na brněnském výstavišti patřil dívkám a biketrialovým nadějím. V kategorii Femine nejlépe zajela Alžběta Pečínková, jež se ale účastnila závodu pouze v rámci ME následovaná Denisou Pecháčkovou. Nejvyrovnanější kategorií byla kategorie Benjamin, kde za vítězným Jakubem Mudrákem ze Slovenska se o druhém až pátém místě rozhodovalo až na základě lepšího času. Kategorie Poussin byla na medailových pozicích čistě v české režii, když nejúspěšnější ze všech byl Jiří Sehnal, který zvládl svůj závod s čistým kontem.

V Poháru ČMF se nejlépe v kategorii Hobby modrá umístil Jiří Koloc, zelenou kategorii vyhrál Ondřej Dobiášek a v bílé byl nejúspěšnější Marek Jež. Nejpočetnější kategorií však byla Hobby růžová, kde se na start postavilo celkově dvacet pět závodníků ze tří zemí.

Celkových sto dvacet dva účastníků bylo pro pořadatele závodu příjemnou odměnou.

V celkovém pořadí se mistrem České republiky stal Karel Brambora v kategorii Elite a v Juniorech Marek Pochtiol. Přeborníky se stali Eliška Hříbková ve Feminách, Tomáš Vepřek v Minime jeho bratr Vojtěch v Benjaminech a Jiří Sehnal v kategorii Poussin. V pohárových kategoriích celkově zvítězili David Budský v modré, Lukáš Buriánek v zelené, Ondřej Maulis v bílé a Eduard Vašíček v růžové.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife