Jak na Mistrovství Evropy 2016

Jak na Mistrovství Evropy 2016

Do zahájení Mistrovství Evropy zbývá ještě nějaký ten měsíc, ale vzhledem k trochu komplikované přepravě - trajektu na Sardinii je nutné si říci pár informací již nyní.

Na úvod bych rád poděkoval Jardovi Popelkovi, který nám domluvil kontakt s cestovní kanceláří IBIS, kterou využívá již mnoho let ke svým motorkářským cestám právě na Sardinii a Korsiku. Právě po páteční schůzce v CK a komunikaci s italským delegátem mám k dispozici tyto informace. Začnu, ale asi od toho základního a tím je samotná nominace jezdců, aby jste věděli, kdo se dopravou na Sardinii může zabývat. Dle prvních dvou nominačnich kriterií   viz.nominační kritéria ME 2016   a u mez.kat.Senior a Junior na základě výsledků byli nominováni   tito jezdci.    Nominace pak bude v nejbližších dnech komisí BTR doplněna o další jezdce.

Na Sardinii je možné se dopravit letadlem a nebo autem ve spojení s trajektem. Letadlem by se zdála cesta rychlejší a méně náročná. Nejvýhodnější letenky nabízí Student Agency a Pelikán. Z Prahy do Olbie nebo z Vídně či Bratislavy cca za 7.500,- Kč, ale pozor na datumy odletů u levnějších letů. To co se mi podařilo zjistit je odlet v PÁ 17.6. a zpět potom v PO 20.6. Dále finančně trochu náročnější případná přeprava kola a doprava z letiště do Bolotany cca 120 km. S tím bychom vám dokázali pomoci. Předběžně máme zajištěny dvě osmimístné dodávky ( minibusy ) a počítáme v případě nutnosti i s naším vozíkem, který máme na překážky pro náborové akce. 

Tak a nyní po souši, auta a trajekt. Trasa ČR - přístav Livorno a potom trajektem do Olbie. S CK IBIS máme předběžně domluvený termín trajektu na ČT 16.6. v 8,00 hod z Livorna s příplutím do Olbie v 15,30 hod., příjezd do Bolotany v 19 hod. a pátek na relax. Odjezd potom v NE 19.6. z Olbie v 15,45 hod. s připlutím do Livorna ve 22,30 hod. Další možnosti jsou SO v 23,15 hod, ale zatím nevím, kdy bude vyhlášení ME a nebo NE v 9 hod. ale do Janova ( delší cesta jak po moři cca o 1,5 hod. tak autem, dražší trajekt ).

Zjištěné aktuální ceny trajektu tam i zpět :

1) os.auto do 5m délky a 2,2 m výšky + 4 dospělé osoby, cena 90€/osoba

2) minibus + 8 dospělých, cena 81€/osoba

Cena je složená z tax, poplatků, cena za auto a osobu. Právě osoba je 30€ z ceny. Uvádím to proto, že dítě 4-11 let je 15€ a do 3 let zdarma. To jako informaci pro rodiče od mladších jezdců. Dále lze lístek pojistit na storno. Cena pojistky je 2,5% z ceny lístku a pojišťovna uhradí 80%. Ale pozor je to při zrušení celého lístku, tedy případně pro rodinu v jednom autě. Domlouváte-li se více jezdců, nemá to cenu. K přesnému stanovení ceny je nutné znát SPZ a přesný rozměr auta vč.boxu či přípojného vozíku, jméno řidiče + tel.kontakt, jména a věk osob v autě. Můžete se obrátit na mě nebo přímo na sl.Dostálovou z CK IBIS 777 333 401, e-mail: t.dostalova@ckibis.cz. Řekněte jí, že jedete na ME v biketrialu do Bolotany, případně moje jméno. CK IBIS vám dokáže zajistit i ubytování, ale na pobřeží, pokud by někdo uvažoval, zde strávit více dní. Máme domluvenou i drobnou slevu za trajekt pokud nás více využije služeb CK IBIS. Vzhledem k tomu, že se cena trajektového lístku bude jen zvedat, prosím Vás o informaci, zda se ME zúčastníte do 28.2.2016.

Další informace se týká možnosti využít dopravu v minibusu. Podle předběžné kalkulace vychází cena za cestu vč.trajektu a poplatků na 5.000,- Kč. Případné zájemce prosíme o informaci také do 28.2.2016.

Poslední info se týká Bolotany. Je to malé městečko bez cestovního ruchu, kde bude problém najít ubytování. Ubytování na pobřeží ( cca 60 km ) Vám pomůže zajistit CK IBIS.  Dle informací italského delegáta pořadatel zajistí kemp pro účastníky ME.

Případné další informace nebo dotazy, Radim Kakáč 603 571 635

RK

 

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife