Pěkný a náročný závod ve Velké Bystřici

Pěkný a náročný závod ve Velké Bystřici

Pořadatelé z olomouckého klubu hostili čtvrtý závod seriálu ČMF Mistrovství a Přebor ČR, který byl zároveň i předposledním nominačním závodem na MS 2016.

Závody jsou pravidelně pořádány v nedaleké Velké Bystřici u Olomouce, kde stvitelé využívají ke stavbám kontrolních úseků jak místního přírodního lomu Skalka, tak Zámeckého náměstí. Dříve se závody jezdily jen v lomu a přilehlých stráních, ale jak rostla výkonnost jezdců a náročnost na tratě, přestal lom stačit a proto se pořadatelé rozhodli přesunout část sekcí právě do centra V.Bystřice. Jedná se sice o umělé sekce, ale na druhou stranu se tento sport přiblíží i divákům, kterým se kolikrát do okolních přírodních lokalit nechce na procházku. Tak tedy i letos nebyla nouze o zajímavé prvky, které zhotovilelé tratí připrvili právě na těchto umělých překážkách. Houpačka nad vodou a nebo ježci, připomínající protitankové zátarasy.

  

Tratě byly připraveny opravdu náročné a navíc ještě v průběhu závodu několikrát sprchlo. O obtížnosti svědčí velká nadílka trestný bodů u většiny startovního pole. Na druhou stranu se jedná o sekce pro jezdce z Mistrovství a Přebor ČR, kde je náročnost na místě. Zde jezdí reprezentanti, kteří hned další víkend mohou prodat své zkušenosti na Mistrovství Evropy na Sardinii a v srpnu na Mistrovství světa.

Jak zajeli jezdci v jednotlivých kategoriích se dozvíte z celkových výsledků. V rychlém přehledu uvádíme, že v kat.Elite zvítězil Václav Kolář, stříbro bral mladíček v kat.Elite Martin Štěpánek a třetí místo vybojoval Vojtěch Křiva. Kategorii Junior vyhrál Marek Pochtiol před domácím Lukášem Jankou a Tomášem Kočičkou z Kyjova. Jediný jezdec, který zajel celý závod za 0 TB byla Bětka Pečínková v kat.Femine následována Eliškou Hříbkovou a Denisou Pecháčkovou.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife