RETZ - Evropský pohár, závody MČR, PČR a Poháru Hobby

O víkendu se jel v rakouském Retzu finálový závod Evropského poháru a zároveň i 6.závod ČMF Mistrovství a Přeboru ČR spolu s Pohárem ČMF.

Organizátorem byl znojmeský klub, který jako první vyzkoušel jaké to je, uspořádat závody nejen mimo svoji lokalitu, město, ale dokonce i stát. Místem se stal 20 km od Znojma vzdálený starý lom, nyní Freizeitzentrum Retz, v oblasti mezi Retzem a Obernalbem, Pořadatelé strávili mimo domov dokonce i republiku sedm dní přípravami závodních tratí a samotným závodem v této lokalitě. Odměnou jim byl perfektně připravený závod, který získal uznání nejen od českých a zahraničních jezdců, ale i představitelů BIU. Díky těmto organizátorům měl finálový závod Evropského poháru a 6.závod českého mistrovství vysokou sportovní úroveň. K tomu napomohlo i samotné sportovní centrum, které je vybaveno kompletním sociálním zázemím ( WC, sprchy ), klubovnou, občerstvením a velkým prostorem pro parkování a případný kemp.

Na jezdce čekaly sekce připravené jak na pevné skále, tak v nalámaném kamení nebo hrabačky v malých remízcích mezi vinicemi. Pro velké kategorie bylo připraveno 9 KÚ, pro Minime 8 KÚ  a pro ty menší a kat.Hobby 7 KÚ na dvě kola. Velmi dobře zvolená náročnost sekcí pro jednotlivé kategorie, slunečné počasí a přes kilometr dlouhý okruh měly za následek dá se říci dokonalý a ukázkový závod. Poprvé v sezóně si žádný z jezdců neodvezl domů plný počet trestných bodů, což je důležité hlavně u těch nejmenších. Na druhé straně jezdci na bedně se ve většině případů vlezli do 20 TB. Jen jeden jezdec a tím byl Adam Morewood z Anglie si odvezl dá se říci hned tři prvenství z tohoto závodu. Kromě prvního místa v kategorii Minime má i prvenství za nejrychleji odjetý závod ( 2:05 hod. ) a to vše zvládl jako jediný jezdec za 0 TB.

Jak celý závod v Retzu dopadl najdete v záložce Výsledky a v rychlém přehledu v následujících řádcích. V kat.Elite zvítězil Václav Kolář 6 TB před Martinem Kakáčem 13 TB a Martinem Štěpánkem 32 TB. V kat. Junior obsadil 1.místo Lukáš Janka 8 TB, druhý byl Marek Hlávka 12 TB a třetí Marek Pochtiol 17 TB. V kat.Senior 20" to byl Aron Duke z Anglie před Jiřím Rösslerem a v kat.Senior 26" si odvezl vítězství italský jezdec Daniele Castellaro, druhý byl Tadeáš Kříž a na třetím místě Chorvat Matija Britvec.

V mládežnických kategoriích si prvensví v kat.Minime vyjel již zmiňovaný Adam Morewood před Tomášem Vepřekem a Andrejem Galovičem ze Slovenska. V kat.Benjamin získal 1.místo domácí jezdec Jonas Kober, druhý byl Jakub Mudrák ze Slovenska  a třetí Josh McParland z Anglie. V kat.Poussin zvítězil Slovák Marek Nagy před naším Radimem Ženatým a Jakubem Kalašem.

Jak dopadl celý Evopský pohár pro rok 2016 najdete ZDE.

Nezbývá než poděkovat a vysmeknout velkou poklonu všem pořadatelům, rozhodčím, činovníkům a dalším nenápadným pomocníkům, kteří přijeli do Retzu pomoci připravit tento krásný závod.