Vydařený závod pod Sionem

Vydařený závod pod Sionem

Již minulou sobotu 28.5. se odjel 3.závod seriálu MČR nedaleko Kutné Hory u obce Chlístovice pod hradem Sion.

V údolí říčky Vrchlice je nádherná příroda a hlavně 100% přírodní biketrialové terény. Velké množství volných kamenů od malých až po ty velké a také sklály dávají pořadatelům nemalé možnosti připravit pro závodníky  jednoduché, ale také ty obtížné sekce. Letos se to stavitelům povedlo na výbornou. Alespoň komentáře některých jezdců a výsledky o tom jasně hovoří. Jen tři jezdci si odvezli plný počet trestných bodů. Mezi nimi byl teprve čtyřletý Matěj Pospíšil. Zdá-li se Vám to jméno nějak povědomé, tak správně, jen musíte zapátrat do roku 2007 a let starších. To zrovna Matějův táta Miloš Pospíšil jr. končil se svoji aktivní biketrialovou kariérou. Miloš je kutnohorský rodák a tak není náhodou, že se objevil na těchto závodech. Otázkou je, proč až po desíti letech, když Matěj je již třetí syn v pořadí? Odpověď není tak složitá. Jak mi bylo vysvětleno, tak malá Monta je připravena doma již řadu let, ale kolo první dva syny nějak neuchvátilo a tak čekalo až na Matěje. A tak Matěj za pomocí maminky projížděl sekce z vrchu dolů a ze spodu nahoru, z leva do prava a vůbec se nebál :-) Jediné čeho se začal bát byla přicházející bouřka, která je s tátou zastihla na posledních dvou sekcích. No a táta, ten to po letech vyzkoušel v Hobby zelená a myslím si, že s Lukášem Buriánkem si to řádně užili.

     

Tak tedy již vímě, že tratě byly připraveny ukázkově ( děkujeme stavitelům a autorům ), no a že celý závod provázelo krásné slunné počasí až na samotný závěr závodu a vyhlašení, kdy se nám připomněl májový deštík a nebo již lehká letní bouřka. Nepříjemnou událostí v závodě byl pád Tomáše Kočičky, který z počátku nevypadal úplně dobře, když ho do tváře udeřilo pedálem jeho vlastní za ním ze skály padající kolo. Odvoz do kutnohorské nemocnice a následný převoz na oční kliniku do FN v Brně opravdu neznělo dobře. Výsledkem je zlomenina očnice a jeden steh v blízkosti oka. Někdy je opravdu dobré psát reporty s odstupem. Nyní již víme, že otok splaskává, oko je v pořádku a očnice se zahojí bez operace. Doufejme tedy, že vše již bude v pořádku a Tomovi, tak jako vzpomínka, zůstane jen ta "drsná jizva " u oka. To zas budou kocóři kókat. Co Tome ? Přejeme brzké uzdravení a co nejdřívější návrat do sekcí. Dle informací táty bychom mohli Tomáše vidět již na závodě ve Velké Bystřici.

No a jak to vše dopadlo v samotném závodě? Šestibodové rozdíli u jezdců na stupních vítězů. Vašek Kolář drobně chyboval na šesti KÚ a se 7 TB zvítězil. Za ním na druhém místě s 13 TB se umístil Martin Kakáč a bronz bral domácí jezdec Karel Brambora s 19 TB. V kat.Junior těsně zvítězil Lukáš Janka ( 14 TB ), stříbro bral Marek Pochtiol ( 15 TB ) a bronz Michal Pavlík ( 35 TB ).

Kompetní výsledky a fotografie najdete již na svých místech.

Další v pořadí 4.závod seriálu nás čeká 11.6.2016 ve Velké Bystřici. Propozice k závodu najdete také ZDE.

RK

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Podporují nás
Trial SectionČMFNewlineČerná horaPrefaUAMKSportLife