Zdroj: https://www.biketrial.cz/slider/ms-2017-pujalt  •  Vydáno: 23.8.2017 14:31  •  Autor: Vladimír Pavlík

MS 2017 Pujalt

MS 2017 PujaltLetošní MS se konalo v katalánském městečku Pujalt ....

MS 2017 PUJALT
Letošní MS se konalo v katalánském městečku Pujalt. Doprovázelo nás tam krásné počasí a pohoda. Reprezentační tým se sešel v neděli 13.8 k slavnostnímu nástupu. V pondělí se jel první závod skupiny B, kam spadala i starší kategorie MAJOR. Sekce byly v lese plném hlíny, kamení, výjezdů a sjezdů, všechny byly obtížné, ale naši reprezentanti se s nimi poprali na výbornou. Tento první den nám přinesl umístění v podobě 2.místa Elišky Hříbkové ( FEMINE ), 3.místa Ivy Antlové ( FEMINE ), 2.místa Jirky Sehnala ( POUSSIN), 2.místa Rendy Vymětala ( BENJAMIN ) , 3.místa Tomáše Vepřka ( MINIME ) a 3.místa Davida Budského ( MAJOR ).
V tomto terénu jsme pokračovali i druhý den se skupinou A , kde sekce v těchto kategoriích byly ještě náročnější a některé se pokořit nepodařilo. Tento den doplnily lesní sekce i tři divácké v samotném městečku Pujalt. Ondra Krúpčik vybojoval 3.místo ( JUNIOR ), Karel Brambora 3.místo ( SENIOR 20 ) a Vašek Kolář zvítězil v ELITĚ.

Středa byla relaxačním dnem. Ve čtvrtek pokračoval 2.závod pro skupinu B a tentokrát to byl zcela odlišný terén, a to místní lom. Eliška Hříbková získala 2.místo ( FEMINE ) , Iva Antolvá 3. místo ( FEMINE ), Jirka Sehnal 3.místo ( POUSSIN) , 1.místo Renda Vymětal ( BENJAMIN ) a 3.místo David Budský ( MAJOR ). Posledním závodním dnem byl pátek. Pro skupinu A byly opět připraveny tři sekce v městečku, a protože lom byl poměrně daleko, organizátoři povolili všem jezdcům možnost dopravy autem a to bylo velké ulehčení v už tak velmi horkém počasí. Tento den zakončil celé mistrovství exhibicí elitních jezdců na sekcích v centru Pujaltu. Vašek Kolář získal 1.místo ( ELITE 20 ) , Marek Hlávka 2.místo ( SENIOR 20 ) a Ondra Krúpčik 2.místo ( JUNIOR ).

Titul mistra světa vybojoval Vašek Kolář ( ELITE 20 ). Ale medaile z celkového umístění čekaly i na další – Jirka Sehnal 3.místo ( POUSSIN ), René Vymětal 2.místo ( BENJAMIN ), Eliška Hříbková 2.místo ( FEMINE ), Iva Antlová 3.místo ( FEMINE ), Ondra Krúpčik 2.místo ( JUNIOR ), Marek Hlávka 3.místo ( SENIOR 20 ) a mimo MS ještě v kategorii MAJOR získal David Budský 3.místo.
Gratulace všem!

Všechny tyto krásné výsledky přinesly 2.místo České republice v umístění národů. Kemp a celkově celé závody byly na slušné úrovni, i když některé sekce dostavovali pořadatelé den před závodem. Informace od organizátorů vycházely poměrně pozdě, většinou až těsně před závodem, proto bylo obtížné se ve všem orientovat.

Ještě jednou blahopřejeme všem reprezentantům za výborné umístění. Děkujeme všem jezdcům a také jejich doprovodům, za perfektní reprezentaci Biketrialu České republiky. Vladimír Pavlík