Zdroj: https://www.biketrial.cz/slider/zavodni-pohoda-na-kyjovskem-poharu  •  Vydáno: 17.9.2017 15:12  •  Autor: Vladimír Pavlík

Závodní pohoda na Kyjovském poháru

Závodní pohoda na Kyjovském poháruV sobotu 16.9. se v Kyjově, v areálu bývalé střelnice, uskutečnil již šestý závod seriálu Mistrovství a Přeboru ČR a Poháru ČMF v biketrialu.

V sobotu 16.9. se v Kyjově, v areálu bývalé střelnice, uskutečnil již šestý závod seriálu Mistrovství a Přeboru ČR a Poháru ČMF v biketrialu.

I přes komplikace, které způsobil ranní déšť, se závodníci s překážkami na trati skvěle vypořádali a na začátku podzimní části sezóny vytvořili velice zajímavou podívanou. Díky úžasné atmosféře, která je s kyjovským závodem a děním okolo něj již neodmyslitelně spjata se podařilo přilákat nemalý počet jezdců i ze Slovenska.
Závodní klání začalo v deset hodin, kdy odstartovali společně kategorie Mistrovství a Přeboru ČR. Celý závod se jel na dvě kola po sedmi sekcích, které připravili pořadatelé opravdu na výbornou. Na různorodých překážkách, ať už přírodních nebo umělých si svou srdeční pasáž našel opravdu každý.
Po prvním kole, které se jelo na ještě dost nepříjemně mokrých překážkách byli upraveny některé sekce, což mělo společně s osychající tratí za následek i úbytek trestných bodů.
V kategorii Elite své premiérové vítězství získal Matěj Popelka, Juniorům kraloval, jak je letos jeho zvykem, Marek Pochtiol a v Seniorech zvítězil Tomáš Zedek.