Zdroj: https://www.biketrial.cz/slider/temer-stovka-jezdcu-na-zavode-v-blansku  •  Vydáno: 7.10.2017 23:22  •  Autor: Vladimír Pavlík

Téměř stovka jezdců na závodě v Blansku

Téměř stovka jezdců na závodě v Blansku7.10. se v Blansku v areálu na Palavě uskutečnilo letos již osmý závod Mistrovství a Přeboru České republiky a Poháru ČMF v biketrialu.....

7.10. se v Blansku v areálu na Palavě uskutečnilo letos již osmý závod Mistrovství a Přeboru České republiky a Poháru ČMF v biketrialu. Tohoto závodu, který byl zároveň i letos poslední venkovní, se zúčastnila téměř stovka jezdců. Nemalou měrou k tomu přispěla i účast závodníků z Polska a Slovenska.
Ranní déšť přiměl pořadatele k drobným úpravám tratí zejména s ohledem na bezpečnost jezdců a celkovou sjízdnost kontrolních úseků. Tato snaha byla odměněna tím, že i přes několik dešťových přeháněk v průběhu závodního dne se stal závod obtížným, ale ne neregulérním.
Pro všechny kategorie bylo připraveno sedm sekcí v klasickém biketrialovém prostředí. Kameny, klády, mokré kořeny a lesní půda, zkrátka podmínky pro biketrial jako stvořené. Celkový počet devadesát dva jezdců byl pro pořadatele opravdu skvělou odměnou a zároveň i letošním maximem účastníků na biketrialovém závodě v ČR.
O tom, na jaké "drobnosti" blanenští trialisté myslí svědčí i to, že na konci slavnostního vyhlášení výsledků závodu se zároveň rozloučili i s bratry Procházkovými, protože letos ukončil svou závodní kariéru i Pavel.
A jak to vlastně celé dopadlo? V Juniorech vyhrál jako obvykle Mára Pochtiol, mezi Seniory byl nejlepší Vašek Gryc a v Elitě se o vítězství tentokrát podělil Vašek Kolář a Samo Hlavatý.