Zdroj: https://www.biketrial.cz/slider/terchova-2018  •  Vydáno: 1.5.2018 18:11  •  Autor: Vladimír Pavlík

Terchová 2018

Terchová 2018Terchová 2018 - závod plný krás
Úvodní závod nové biketrialové sezóny se konal 28.dubna 2018 v Terchové nedaleko od Žiliny.

Terchová 2018 - závod plný krás
Úvodní závod nové biketrialové sezóny se konal 28.dubna 2018 v Terchové nedaleko od Žiliny.
Sezonu zahájil opravdu zostra ve všech ohledech, nejen co se týče kvality a náročnosti tratí, ale také co se týče krásného prostředí a vynikajícího počasí, které nabízelo teploty blížící se ke třiceti stupňům Celsia.
Nádherné prostředí Vrátnej doliny na kraji Národního parku Malá Fatra a koryto říčky Vavrínky nabídlo pořadatelům nepřeberné množství možností, kde mohli postavit jezdecky zajímavé a krásné tratě všech obtížností. To vše pod dohledem Juraje Jánošíka, který se před 330 lety v Terchové narodil a jehož socha se stala zároveň jak předlohou pro vítězné poháry, tak i aktivním účastníkem tohoto klání, kdy přes její podstavec byla vedena také jedna ze sekcí.
Tratě byly svou obtížností postaveny pro Evropský pohár, v rámci kterého se konal závod Mistrovství a Přeboru České republiky a Poháru ČMF v Biketrialu.
Celková účast více než devadesáti jezdců z osmi zemí byla pro pořadatele skvělou odměnou za úsilí, které věnovali přípravě a průběhu celého závodu.
Vítězství v kategorii Elite získal Vašek Kolář před dvojicí domácích jezdců Kočiš, Hlavatý. V juniorech se nejvíce dařilo Slováku Janíkovi před Ondrou Krúpčikem a dalším Slovákem Cibičkem. Další výsledky naleznete na webu biketrialu…